Labas, aš Lukas!

Matau didelę prasmę kalbėti apie mokslą ir technologijas, kadangi naujovės čia vyksta taip greitai, kad gali imti suktis galva. Tai tarsi nuolatinė kelionė šviesos link.

Per giminės susitikimą man išties sunku papasakoti, ką aš veikiu gyvenime. Visą jį esu laisvai samdomas freelanceris. Tarsi pats sau kūrybinis fabrikėlis. Turbūt telpu į terminą knowledge worker. Savo darbe turiu įsigilinti į sudėtingus reiškinius ir procesus bei paaiškinti juos taip, kad suprastų kiekvienas.

Kuriu turinį, vedu radijo ir televizijos laidas. Esu LRT Plius laidos Mokslo sriuba reporteris, vedu jos podcastus, ne kartą parvežiau reportažų ir iš tolimesnių kraštų. Žinių radijas yra svarbi mano mokykla – vos atsikraustęs į Vilnių čia vedžiau laidą apie startuolius Pats Sau Bosas. 3 sezonus vedžiau laidą Skaitmeniniai horizontai, kurioje supažindinau su mokslo, technologijų ir interneto naujovėmis, o kassavaitines technologijų apžvalgas apibendrindavau laidoje Bitai, pikseliai ir lustai. Prisidėjau prie 15min.lt podcasto Technotronika bei buvau vienas projekto nebegeda.lt tinklalaidės SULTYS autorių. LRT mediatekoje apie naujausias technologijas pasakojau laidoje Lukas ir Ludis.

Per metus vedu daugiau nei pusšimtį įvairių renginių – mokslines, tarptautines konferencijas, networkingo vakarus, moderuoju diskusijas. Nesu aktorius ar profesionalus renginių vedėjas, tiesiog stengiuosi būti nuoširdus, nemeluoti sau, nebullshitinti ir koncentruotis į turinį.

Filmuoti tenka vis dažniau, tad su kolegomis esame įsteigę įmonę ir filmuojame video kitiems.

Taip pat rašau straipsnius, įmonėms ruošiu study cases, pats skaitau pranešimus apie technologijų naujoves. Su draugu kuriame Youtube kanalą pavadinimu koñtento. Groju grupėje Abudu. Esu dirbęs humanistinių vestuvių ceremonmeisteriu. Baigiau VGTU Kūrybinių industrijų studijas.

Visada esu atviras naujiems pasiūlymams ir idėjoms.

Į priekį mane veda atvirumas ir smalsumas pasauliui. Tiesiog darau tai, kas man atrodo įdomu ir prasminga.