111: Kodėl AI tep prastay kalba letūvyškai? Svečiuose Deividas Matačiūnas

Jokia paslaptis, kad lietuvių kalba internete daug kas veikia toli gražu ne taip gerai, kaip, pavyzdžiui, angliškai. Kodėl? Ką reikėtų daryti, kad tai pasikeistų? Kaip kuriami kalbos modeliai ir kaip į juos įtraukiama (arba ne) rečiau naudojama kalba? Duomenų mokslininkas Deividas Matačiūnas buvo vienas iš trijų tūkstančių savanorių, dirbusių prie Aya projekto, surinkusio didžiulį duomenų rinkinį 101 mažiau populiariai kalbai. Galbūt tai leis lietuvių kalbai tapti pilnateise technologijų dalyve?

Klausyti

Parsisiųsti (MP3, 00:26:07, 11.98MB)

Šį „Du bitai“ epizodą remia

Enterprise AI & Tech 2024. Dirbtinio intelekto konferencija vadovams ir sprendimų priėmėjams, suteikianti naujų įžvalgų ir žinių, reikalingų norint paversti AI taikymą verslo strategijos kertiniu elementu vyks balandžio 12 d. dieną Vilniuje. Informacija ir bilietai: ai.lt

Laidos šaltinių nuorodos

Laidos autoriai: Jonas Lekevičius ir Lukas Keraitis. Visos laidos: dubitai.com. Apsilankyk mūsų Technologijų naujienų grupėje Facebooke. O paremti galite Du Bitai Contribee!

Prisijunk prie Du Bitai bendruomenės

Jei turi komentarų, minčių, temų pasiūlymų ar dar ko nors, mūsų Facebook grupė „Technologijų naujienos“ yra geriausia vieta rasti mus (vedėjus) ir kitus klausytojus / tech entuziastus.